alergolodzy.info

Alergologia - artykuły

Wgląd w procesy zachodzące na początku przewlekłego stanu zapalnego pozwoli lepiej zrozumieć powstawanie i rozwój chorób alergicznych lub autoimmunologicznych.
Wiosna kojarzy się zazwyczaj ze słońcem i zielenią. Niestety, nie dla wszystkich czas, w którym przyroda budzi się z zimowego snu, może być ulubioną porą roku. W Polsce już około 8 milionów osób cierpi z powodu alergii, a liczba ta wciąż się powiększa.
Dlaczego w Polsce odczula się tylko 150 tysięcy z 12 milionów alergików (czyli zaledwie jeden procent!)? Czego mogą się spodziewać alergicy na wiosnę 2016? Dlaczego uczuleni na pyłki traw i drzew powinni już myśleć o leczeniu? Jakie są dostępne dziś metody immunoterapii?
Alergia to poważna choroba, dlatego w jej leczeniu nie ma miejsca na eksperymenty – ostrzegają alergolodzy. Choć w prasie i Internecie coraz więcej jest ogłoszeń o tzw. „alternatywnych terapiach”, to ich skuteczność nie jest w żaden sposób potwierdzona. Za to znane są przypadki zagrożenia dla zdrowia, będące wynikiem ich stosowania. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał niedawno Komitet Lekarzy Europejskich.
Kochamy słońce. Jednak nie zawsze z wzajemnością. Szczególnie wiosną i wczesnym latem, kiedy stęsknieni po długim okresie zimowym z chęcią wystawiamy się na jego ekspozycję. Jednocześnie często zapominamy o odpowiedniej ochronie skóry. Skutek? Poparzenie słoneczne lub reakcja uczuleniowa.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności